virtuální reality

Revoluce ve vzdělávání? Virtuální (i jiná) realita je tady

Zatímco česká vláda uvažuje o znovuzavedení předmětů Dílny a Pozemky, virtuální svět se směje. Ať totiž chceme, nebo nechceme, pod povrchem učebních pomůcek boptná revoluce v podobě virtuální a rozšířené reality, tedy v tzv. imersivních technologiích.

Imersivní technologie? A co s nimi?

Imersivní technologie je jakákoliv technologie, která smývá pomyslnou hranici mezi skutečným a virtuálním světem. Jedná se tedy o VR headsety, hologramy, rozšířenou realitu (alias Pokemon GO) a obdobně. Všechno, co k přístupu k imersivním technologiím obvykle potřebujete jsou VR brýle (mobilní telefon), software a případně počítač, který to všechno zvládne zpracovat. Budoucnost učení chemie, tak bude vypadat třeba takto:

VR využívá NASA i současná chirurgie

NASA využívá možnosti virtuální reality nejen k popularizaci své práce a vzdělávání studentů po celém světě, ale i k simulacím pro budoucí astronauty. Ono taky, kdo by se nechtěl projít po Marsu, nebo jen tak odletět v raketě směr Mezinárodní vesmírná stanice.

VR technologie pomalu, ale jistě dobývá svět medicíny. Studenti i hotoví lékaři se mohou zdokonalovat a trénovat na 4D modelech lidského těla a detailně se tak seznámit například s lidskými játry. Brzy si tak s haptickými rukavicemi budeme moci doslova ošahávat vlastní srdce na talíři.

Vrátili byste se taky rádi do lavic?

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější