Drony, elektromobily, aeromobily – létající auta, 3D tisk, virtuální realita, roboti, co mluví, chodí, skáčou, dokonce létají. To, co nám ještě před pár lety připadalo jako science fiction, se stává naší realitou a budoucnost podle všeho předčí i naše nejdivočejší představy. Future Port Prague nás nechá nahlédnout do technologické kuchyně těch nejlepších tuzemských i zahraničních lídrů ve svých oborech, otevře workshopy, kde i laik zjistí, jak jednoduché je dnes pokročilé technologie použít, přinese přednášky a ukázky moderních technologií či „food kultury“ budoucnosti. Tam nemůžete 7. září chybět.
V Pražské tržnici bude zároveň slavnostně otevřeno nové Prague Startup Center a odstartuje ideová architektonická soutěž zkoumající potenciál areálu tržnice jakožto hubu nových technologií, kultury a společenského života.
Futuristé v pražských Holešovicích
Odhaduje se, že technologický rozvoj v následující dekádě bude přinejmenším srovnatelný s rozvojem za celé 20. století. Křivka pokroku je díky digitalizaci exponenciální, což našemu lineárnímu myšlení dělá problémy vnímat. Festival Future Port tento fenomén zkoumá, ukazuje technologické trendy a pomáhá lidem a firmám pochopit jejich dynamiku a dopad na byznys a život. Uceleným způsobem představí nejnovější vývoj z oblasti umělé inteligence, autonomní dopravy, virtuální a rozšířené reality, 3D tisku, internetu všech věcí, robotiky, budoucnosti zdravotnictví a dalších oblastí.
Základní info:
- Futuristický festival proběhne v pražských Holešovicích 7. září 2017.
- Program bude složený z prezentací předních tuzemských i zahraničních osobnostína téma dopadu technologických trendů, jednodenní university Future of Business, technologického veletrhu budoucnosti, workshopů či ukázek trendů jídla budoucnosti.
- Přivítáme například zástupce firem Singularity University, Materialise, Mojio, Faraday Future, IBM, EuroLoop či AeroMobil.
- V Pražské tržnici bude zároveň slavnostně otevřeno rozšíření Prague Startup Center.
- Na festivalu proběhne odstartování architektonické soutěžena revitalizaci areálu Pražské tržnice.
- Na festival naváží další aktivity v průběhu roku s cílem podporovat a rozvíjet konkurenceschopnost Česka a jeho potenciál jako inovačního centra Evropy
- Festival organizuje Etnetera Group spolu s partnery Google, Microsoft a T-Mobile.
Své vize budoucnosti odprezentují přední zahraniční i tuzemští odborníci, lídři a vizionáři ve svých oborech. Na festivalu budoucnosti potkáte a uslyšíte zástupce společností jako Singularity University, Materialise, IMDEA nanociencia, John Hopkins School of Public Health, Faraday Future, či IBM. V panelech s nimi budou diskutovat přední tuzemští technologičtí odborníci. Teorii exponenciálních změn celých oborů představí zakladatel 6D Academy, někdejší viceguvernér České národní banky Pavel Kysilka.
Rada odborných garantů akce
Jednotlivé tematické bloky festivalu mají své odborné garanty, kteří dohlížejí na kvalitu obsahu festivalu a pomáhají s výběrem vhodných vystavovatelů a řečníků. Mezi garanty patří například Jiří Kůs, Martin Hausenblas, Michal Pěchouček nebo Marek Polčák.
„Návštěvníci z firem, médií, univerzit či veřejnosti budou mít na veletržní části akce možnost osahat a vidět technologie naživo, v reálném použití. Chceme ukázat především inovace, které možná vypadají futuristicky, ale stanou se realitou dříve, než si myslíme,“ říká jeden z organizátorů Future Port Prague Michael Sidó.
Intenzivní “jednodenní univerzita budoucnosti” pro lídry a vrcholové pracovníky
Ve velmi úzké spolupráci s garanty byla připravena konference Future of Business, která během jediného dne nabídne business lídrům ucelený přehled všech hlavních technologických sil, které převracejí celé obory vzhůru nohama. „Naší inspirací při přípravě konference byla jednoznačně Singularity University ze Silicon Valley. Jsem proto nadšený, že se nám podařilo, kromě jiných skvělých zahraničních speakerů, domluvit i Nell Watson, která na ní přednáší dopady umělé inteligence do byznysu a života,“ říká Martin Holečko, spoluzakladatel skupiny Etnetera Group a duchovní otec festivalu.
Vedle zmiňované Nell Watson, tak vystoupí například Kenny Hawk - CEO kanadské společnosti budující platformu chytré dopravy MOJIO, Prof. Rodolfo Miranda Soriano - ředitel nanotechnologické firmy IMDEA NANOCIENCIA, Prof. Thomas Hartung z JOHNS HOPKINS BLOOMBERG SCHOOL OF PUBLIC HEALTH, Jurgen Laudus - ředitel pro aditivní výrobu firmy MATERIALISE, Libor Witassek - kybernetik, politik a podnikatel, ředitel Vítkovice a.s., světoznámý design inženýr Otto Fabri, který pracoval pro Elona Muska, zakladatel výrobce létajících aut Aeromobil Juraj Vaculík. V neposlední řadě pak Jiří Kůs - předseda Asociace pro nanotechnologický průmysl či filantrop a podnikatel Martin Hausenblas.
Závody dronů, stroj, co rozezná věk i pohlaví, bezpilotní i létající auto, virtuální realita, roboti, 3D tisk a několik premiér
Součástí festivalu je i mnoho zážitkových aktivit, v rámci kterých nechají přední tuzemské i zahraniční firmy návštěvníky zažít nejnovější technologie na vlastní kůži. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet létat s drony, projet se v elektromobilu, prohlédnout si funkční létající aeromobile nebo vstoupit do virtuální reality pomocí 3D brýlí a prozkoumat potenciál spolupracujících 3D tiskáren.
Kromě zážitků proběhne na Future Portu i několik slavnostních odhalení a českých i evropských premiér, které zatím organizátoři nechtějí prozrazovat. Výjimkou je otevření rozšíření Prague Startup Centra přímo v areálu Pražské tržnice.
Na festivalu proběhne také vyhlášené architektonické soutěže na revitalizaci areálu pražské tržnice, do které se budou moci zapojit studenti tuzemských i zahraničních vysokých škol.
Sledujte, ať vám nic neutěče!
FACEBOOK: https://www.facebook.com/futureportprague/
TWITTER: https://twitter.com/FuturePortPRG
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/futureportprague/
Praha se dostane na technologickou mapu Evropy
Future Port Prague není jen jedním z řad festivalů zaměřujících se na inovace. Dlouhodobou vizí festivalu je vytvoření komunity a platformy lídrů pro budoucnost, které Česká republika potřebuje. „Žijeme v době neuvěřitelných technologických možností a Česká republika má obrovský inovační potenciál, který není využitý. Chceme lidmi i firmami trochu zatřást, ukázat jim, co už je dnes možné a jak různé technologie rychle postupují dopředu. Ne proto, aby se toho zalekli, ale naopak, aby se nadchli z obrovských příležitostí, které to s sebou přináší,“ doplňuje Martin Holečko.