Proč za studiem do Velké Británie?
- Dream job zajištěn
Absolventi zahraničních univerzit mají až o polovinu větší šanci najít si práci nejen skvělou, ale i v oboru. A taky rychle - až 95 % těch, co studovali v Británii, si svůj dream job nachází už do půl roku po škole. - Placená praxe je jasná věc
V Británii se nestuduje jako u nás ze starověkých encyklopedií plných teorie. Součástí většiny oborů je i praxe, a to většinou placená, s diplomem si tak odnesete i použitelné praktické znalosti a dovednosti z mezinárodního pracovního prostředí. - Angličtina jako od maminky
Umíte-li dobře anglicky, otevírá se vám celý svět plný globálních byznys partnerů, kamarádů odkudkoli a života bez hranic států nebo kontinentů. A to by bylo, abyste se anglicky nenaučili, když ji budete dennodenně používat ve škole i mimo ni. - Záplava šťavnatých oborů
Business Management, Právo nebo Computer Science můžete studovat i v Praze nebo v Brně. Ale takové obory jako Event Management, Fashion Marketing nebo Games Design & Development u nás nenajdete. Británie nabízí přes 40 tisíc studijních oborů, takže je opravdu z čeho vybírat. - S titulem do celého světa
Ne všude na světě znají a uznávají české univerzity, ty britské mají oproti tomu ale hodně prestižní renomé. A to vám může jednoduše pomoct otevřít leckteré dveře, které by jinak zůstaly zavřené.
Můžu si to dovolit? No jasně!
Pokud počítáte každou korunu a už pomalu otáčíte stranu s tím, že si studium v zahraničí stejně nemůžete dovolit, máme dobrou zprávu - studenti z EU mohou svoje studium financovat pomocí studentských půjček od britské vlády, čehož využívá i většina místních. Na jídlo nebo na nájem si pak jednoduše vyděláte nějakým zajímavým part-timem a máte vystaráno.
Chcete se dozvědět víc?
Kontaktujte UNILINK, což je Poradenské centrum pro vysokoškolské studium ve Velké Británii. Všichni, kdo v něm působí, v Británii sami studovali, takže vám můžou cokoli prozradit a v čemkoli pomoct. Jejich komplexní poradenství je navíc zdarma.
Poradí vám například: vybrat vhodnou univerzitu a obor - splnit podmínky k přijetí - projít přijímacím procesem - vyřešit financování a zažádat o dostupná stipendia - zařídit ubytování - kde v okolí najít brigádu - s výběrem letenek i transferem z letiště na univerzitu - vyřídit status studenta v ČR - zařídit vše potřebné před odjezdem aj.
Pro víc info mrkněte na unilink.cz, napište na hello@unilink.cz nebo si konzultaci domluvte přes tel. 734 693 278.
Studentská půjčka
- Nic nesplácíte dřív než následující rok po ukončení studia.
- Splácíte pouze v případě, že váš příjem přesahuje 62 tisíc korun měsíčně (v UK) - a pokud kdykoli klesne, zastaví se i splácení.
- Výše splátek závisí na vašem příjmu - při 62 000 korun měsíčně tak splácíte 9 procent (bakalář) nebo 6 procent (magistr) ročně.
- Výše splátek závisí na vašem příjmu - ročně tak splácíte 9 procent (bakalář) nebo procent (magistr) z ročního příjmu nad 25 tisíc liber.
- Pokud se přesunete zpátky do Česka, stanovuje se výše splátek podle úrovně příjmu u nás, což je minimálně 37 tisíc korun měsíčně.
- Po třiceti letech je jakýkoli nesplacený zůstatek anulován.
Anketa: Moje studium ve Velké Británii
Irena Šmitáková
BA (Hons) Visual Effects and Motion Graphics
Nápad odjet studovat do UK jsem dostala na jedné noční směně v hotelu, kde jsem v tu dobu pracovala. Pamatuji si to ráno, kdy jsem pak vkročila do kanceláře Unilink a kde na mě udělali neuvěřitelný dojem. Všechno se pak odehrálo tak rychle, že jediné, co jsem stíhala, bylo sbalit kufry, rozloučit se s rodinou a přáteli a nastoupit do letadla. Studium v UK mi nabídlo neuvěřitelné možnosti. Už ve druhém ročníku jsem měla možnost pracovat ve studiu Animortal jako Junior Compositor a to mě hodně nakoplo. Nebudu lhát, nebyla to žádná pohádka, ale veškerá práce, úsilí, čas, peníze a disciplína se nakonec vyplatily. Studium v UK mě tak dostalo mimo jiné až do Moving Picture Company, která pracovala třeba na Harrym Potterovi, Hře o trůny nebo na Jamesi Bondovi. Já sama se teď podílím na Lvím králi, kterého uvidíte příští rok v kinech!
Áron Fojtů
BA (Hons) Business Management
Sbalit se a odjet na studia do Anglie bylo odvážné rozhodnutí, ale zároveň taky jedno z těch nejlepších, co jsem kdy udělal. Odcestoval jsem za svobodnějším vzdělávacím systémem, kde se můžu zaměřit na to, co mě opravdu zajímá, a zároveň mám přístup k velkým příležitostem. Podařilo se mi získat i stipendium ve výši 9 tisíc liber, což mi značně pomohlo s životními náklady. Studium mi dalo mezinárodní zkušenosti, přátele mezi lidmi z celého světa a sebedůvěru k cestování. Bydlím v krásném městě, hraju za univerzitní tým Ultimate Frisbee, což je sport, o kterém jsem dřív skoro nevěděl, a chystám se na roční placenou praxi v oboru a příležitost odcestovat na půlroční výměnný pobyt do Mexika. Studium v Česku by pro mě prostě nebylo a říkám si, jak velký rozdíl je mezi čtyřmi hodinami vlakem do Prahy, nebo dvěma letadlem do Anglie.
Sabina Zikmundová
BA (Hons) Business, Human Resources Management & Public Relations
Toužila jsem po mnohem větších výzvách, než mi ČR mohla nabídnout. I teď se proto v UK snažím z nepřeberného množství příležitostí, které mi moje univerzita a život tady nabízejí, vytěžit maximum. Strávila jsem semestr v Belgii a taky skrze školu úspěšně zakotvila na roční pracovní stáži v britské pobočce Airbusu. Nebylo to vždy jednoduché, to určitě neříkám - samotné zabydlování v UK, odlišná kultura včetně mentality, která se promítá i v přijímacích řízeních na jednotlivé stáže a tak dále. Zvlášť když my Češi jsme odmalička vychováváni k větší disciplíně a řekla bych až strachu z autorit. Působení v UK mě tak naučilo hlavně většímu sebevědomí a cílevědomosti, rozšířilo mi obzory a zbořilo mnohé předsudky. Dnes už se nebojím ucházet se o pozice ve velkých firmách ani zápasit ve velké konkurenci uchazečů a taky opravdu věřím, že nic není nemožné.
Ondřej Sehnoutka
BA (Hons) Business Management
Místní univerzita nabízela přesně to, co jsem očekával - mezinárodní prostředí, nepřeberné množství výjezdů do zahraničí a výborné vazby na zaměstnavatele a průmysl. Studoval jsem obor Business Management s možností roční praxe, kterou jsem absolvoval po dokončení druhého roku studia ve společnosti TATA Technologies. Díky téhle praxi a díky podpoře, kterou jsem od univerzity získal, se mi následně povedlo získat práci v oboru v britské automobilce Aston Martin, kde si teď v rámci tříletého tréninkového programu zkouším práci v odděleních jako finance, kvalita výroby nebo strategie.