Jednou z nich je Deloitte, nadnárodní společnost poskytující profesionální služby v oblasti auditu, daní a konzultingu. V této firmě zaměstnance vzdělávají už od samotného počátku jejich profesní kariéry - například průměrný počet hodin, které zaměstanci v této společnosti stráví na odborných školeních každý rok, odpovídá 35 rokům práce jednoho zaměstnace. A to není zrovna málo, že?
Vzdělávání může probíhat nejen interní cestou, ale také díky členství v mezinárodní síti společností. Pokud firma spolupracuje s nejširším okruhem specialistů (v různých odvětvích), pomáhá jim to výměnou znalostí a zkušeností. I díky tomu následně při realizaci projektů lépe funguje komunikace mezi týmy z jiných oddělení.
Kariéra v auditu
Chcete to zkusit v auditu a současně vás lákají široké kariérní možnosti? Co třeba pozice analytika v týmu Audit & Assurance? Zjistěte více informací a přihlaste se na kariérních stránkách.
Jaký hlavní přínos má pro firmy další vzdělávání? Lépe vzdělaní zaměstnanci jsou následně nejen schopni poskytovat kvalitnější služby (zákazník tak získává lepší a profesionálnější servis), ale také v loajalitě zaměstnanců. V Deloitte nejen díky těmto benefitům pracuje 34 % zaměstnanců více než 5 let. Že výměna znalostí není ve všech firmách samozřejmostí dosvědčuje, že více než 6 % zaměstnanců, kteří ve společnosti Deloitte zahájili svoji profesní dráhu a poté odešlo, se opět vrátilo. S tím i souvisí skutečnost, že v rámci stovky nejvýznamnějších společností v české republice najdete bývalé zaměstnance Deloitte v představenstvu či dozorčí radě u 1 z 10 firem.
Důležitost firemní kultury
Ačkoliv se zdá, že flexibilní pracovní doba je už standardem, poskytuje ji pouze 9 % českých zaměstnavatelů. V Deloitte ale ví, že někdy je sice potřeba zůstat v práci déle, ale jindy je zase možnost si tento napracovaný čas vybrat. Zkrátka skutečnost, že správné nastavení rovnováhy mezi soukromím a prací (tzv. work-life balance) je důležité, ví i 28 % zaměstnanců společnosti Deloitte, kteří si zvolili flexibilní pracovní dobu.