Společnost Siemens spolu s významnými představiteli vysokých škol a Akademie věd České republiky vyhlásila již dvacátý ročník soutěže Cena Wernera von Siemense. Jejím cílem je mimo jiné ocenit talentované studenty českých vysokých škol za jejich závěrečné práce. Nechte se také odměnit za vaše úsilí a přihlaste svou diplomku či dizertačku do této prestižní soutěže. Pokud jste ještě žádnou práci nenapsali, doporučte svého kamaráda.
Až do 27. listopadu 2017 můžete přihlásit svou závěrečnou práci do dalšího ročníku soutěže o Cenu Wernera von Siemense, kterou získávají autoři těch nejlepších diplomových a disertačních prací z oblasti technických a přírodovědných oborů. Kromě prestižního ocenění udělovaného nezávislou vědeckou radou získáte také finanční odměnu z celkové částky jeden milion korun, mediální publicitu vaší práce a nové kontakty z akademické a vědecké oblasti. Vyhlášení a předání cen vítězům se navíc uskuteční na slavnostním večeru v pražské Betlémské kapli.
Soutěžní kategorie
Nejvýznamnější výsledek základního výzkumu (jednotlivec nebo výzkumný tým)
Nejvýznamnější výsledek vývoje/inovace (jednotlivec nebo výzkumný tým)
Nejlepší pedagogický pracovník
Nejlepší diplomová práce
Nejlepší disertační práce
Nejlepší disertační práce napsaná ženou
Ocenění za překonání překážek při studiu
Doporučení vítěze
Doporučte vítěze a budete také odměněni
Do soutěže ovšem nemusíte přihlásit pouze vaši závěrečnou práci. Jestli znáte studenta, který napsal skvělou diplomku nebo disertačku, můžete ho do soutěže doporučit. Pokud se umístí na prvním místě, získáte kromě dobrého pocitu i finanční ohodnocení deset tisíc korun. A to už je super, ne?
Vedle talentovaných studentů vysokých škol ovšem soutěž oceňuje i pedagogy a vědce z technických a přírodovědných oborů. Přispívá tak k rozvoji českého vysokého školství, vědy a výzkumu.
Více než tři sta oceněných, kteří si rozdělili už přes 9 milionů korun
Soutěž Cena Wernera von Siemense je svým rozsahem, výší odměn a historií jednou z nejvýznamnějších nezávislých iniciativ tohoto druhu v České republice. Během 19. ročníků soutěže bylo oceněno přes 300 studentů, vědců a pedagogů, kteří získali odměny v celkové výši 9 milionů korun. Minulý rok se například přihlásilo rekordních skoro 350 soutěžících z 19 českých vysokých škol. Autorem nejlepší diplomové práce se nakonec stal Tomáš Pikálek, který v ní vyvinul novou metodu pro měření indexu lomu vzduchu.
V kategorii Nejlepší dizertační práce zvítězil Martin Ullrich, který v ní jako první zrealizoval prototyp funkčního chemického robota, tedy strukturované mikročástice schopné nést obsah, který lze řízeně uvolňovat. Zvláštní ocenění za nejlepší ženskou disertační práci získala Neda Neykova, která se věnovala hydrotermální syntéze nanotyčinek a nanosloupků oxidu zinečnatého pro použití ve fotovoltaice.
Nepropásněte šanci získat prestižní ocenění a přihlaste se! Více informací najdete ZDE.
Text: Kristýna Dolejšová