Není to jen o lyžích a snowboardu
Naleznete tu dostatek terénů pro freeride (tyto sjezdovky jsou označené žlutě a neupravují se) i pro skialpy. Ale to není vše. V zimě se tu setkáte i s jinými sporty. Mnohé z nich sem přinesli první zimní turisté již před více než 150 lety, třeba jako dostihy na zamrzlých jezerech ve Sv. Mořici a v Arose nebo polo na sněhu.
Vyznavači horských kol si můžou vyzkoušet fatbike a k velmi oblíbeným patří také romantické výlety na sněžnicích nebo pěší túry po upravovaných zimních stezkách. Bruslit tady můžete i na letních turistických stezkách, které se v zimě polévají. Takové najdete třeba v Savogninu nebo Scuolu. Na mnoha dalších místech jsou také kluziště.
Zimní akce ve Švýcarsku
Ke slavným akcím patří Lauberhorn v oblasti Jungfrau nebo veřejný závod pro běžkaře Engadinský maraton, který měl v roce 2017 poprvé i noční variantu. Veřejnost se může zúčastnit i několika závodů ve sjezdu, například Hexenabfahrtu v Belalpu, Inferno Rennenu na Schilthornu a závodu v Saas Fee.
Pokud se vydáte do Švýcarska v únoru, nenechte si ujít ani oslavy masopustu, kterým se ve Švýcarsku říká Fasnacht a k těm nejproslulejším patří lucernský a basilejský. Zahanbit se nenechají ani Wallisané. Temná atmosféra jejich Tschägätty je nezapomenutelným zážitkem. A dobrá zpráva? Všechny tyhle akce si Švýcaři moc užívají a neorganizují je jako turistickou atrakci, takže máte možnost poznat je takové, jací opravdu jsou.
Švýcarské vychytávky
Zajímavé nabídky jsou spojené se začátkem sezony například v Davosu, kde je až do Vánoc skipas zahrnut v ceně ubytování. Ve Sv. Mořici stojí skipas pro ubytované jen 35 švýcarských franků na den. Novinkou letošní sezony je také přímé noční vlakové spojení Praha-Curych se zastávkou v Graubündenu. Tímto vlakem můžete být hned ráno na sjezdovce a večer si užít i après ski. Cena se pohybuje od 480 korun.