1. Lanovky v létě zdarma pro ubytované v Davos-Klosters, Sv. Mořici, Saas-Fee a celém údolí Saas, v Samnaun, v Les Diablerets, Villars a dalších místech Švýcarska. Ve většině míst se nabídka týká všech typů ubytování, tedy i apartmánů, mládežnických ubytoven a kempů.
2. Koupání v jezerech a řekách ve městech je oblíbené a možné na mnoha místech mimo plovárny. V Curychu je to například velký areál vpravo od Bürkli Platz, pokud stojíme čelem k jezeru, v Lucernu naopak dále za budovou KKL, v Luganu v parku, ve Vevey poblíž Alimentaria. Voda v řekách i jezerech je opravdu průzračná a pokud vám vyjde počasí, nejde jí odolat.
3. Pitná voda teče ze všech kašen a těch je ve švýcarských městech opravdu hodně. Úplně vám tak k doplnění tekutin stačí vzít vlastní láhev. V České republice obvykle funguje značení míst, kde teče pitná voda, ve Švýcarsku jsou naopak značena místa, kde pitná voda neteče (a těch je málo).
4. Pikniková a grilovací místa podél turistických tras - přibalte si jen něco vlastního na opékání a můžete využít připravené ohniště se dřevem i posezení. Samozřejmostí je, že po sobě uklidíte. Velice nádherný je pěší výlet k Oeschinensee z vesničky Kandersteg, kam se pohodlně dostanete vlakem. Jedná se o jedno z nejhezčích jezer ve Švýcarsku.
5. Místnosti pro piknik na vrcholových stanicích lanovek - v horní stanici lanovek pamatují i na ty, kteří si donesli vlastní občerstvení a rádi by si ho v klidu a důstojně snědli. Čekají na ně místnosti označené piknik, které mají často stejný výhled jako luxusní restaurace.
6. Většina toalet je zdarma a navíc jsou obvykle v dokonalém pořádku.
7. Městská doprava pro ubytované v hotelích v Ženevě a Basileji je zdarma. Při check-inu dostanete městkou kartu, díky čemuž vás už výdaje za MHD nemusí znepokojovat. Pokud do Ženevy letíte letadlem, tak máte dopravu z letiště do centra Ženevy zdarma. U výdeje zavazadel v tranzitním prostoru je automat městské dopravy, který speciálně zdarma nabízí jízdenku do centra. Švýcarská letecká společnost SWISS vám dá i možnost při letu z Prahy do Ženevy a Curychu využít tarif Light, kdy cestujete pouze s příručním zavazadlem - zpáteční letenky do Ženevy se tak pohybují v ceně kolem 2 000 Kč.
8. Vybraná muzea pro ubytované nebo pro držitele regionálních jízdenek nebo Swiss Travel Passu. S ním je volný vstup do 490 muzeí po celém Švýcarsku.
9. Ve Švýcarsku se neplatí poplatek za průjezd tunely ani za vysokohorské silnice. Pokud se jedná o dálniční tunely, ty jsou již obsaženy v dálniční známce. Výjimkou je hraniční tunel s Francií a Itálií, protože tam jsou tunely zpoplatněné. Dálniční známka je pouze roční a stojí CHF 40,-, je možné ji zakoupit na hranicích nebo v ČR u ÚAMK. Aktuální přehled průjezdnosti vysokohorských průsmyků, tunelů, dálnic a další informace pro motoristy naleznete tady.
10. Téměř zdarma, tedy za pouhých CHF 5,- můžete přenocovat v houpací síti v hostelu v Interlakenu. Navíc máte k dispozici vlastní lampičku a zásuvku.
Další aktuální turistické informace o Švýcarku naleznete na webu MojeSvycarsko.com a na Facebooku.