Někdy jejich práce vypadá trochu jako příběh z černé kroniky, jindy jsou za ochránce poctivosti a spravedlivosti. A konkrétně? Pár zajímavých příkladů vám popíšeme.
Odhalení zpronevěry
Globální společnost měla relativně drobné podezření, že něco není v pořádku. Pozvala proto specialisty na investigativní služby, aby se na její fungování podívali. Co se ovšem po auditu ukázalo, to vedení nejspíš nečekalo. Odhalila se rozsáhlá pochybení a nedostatky ve fungování společnosti a mohlo se poukázat také na osoby provádějící protiprávní finanční operace. Díky pomoci auditorů se společnost nejen s těmito lidmi okamžitě rozloučila, ale výrazně také ušetřila na pokutě, která jí od regulačního orgánu hrozila.
Prověření hospodaření města
Nové vedení krajského města se rozhodlo řešit podezření související s hospodařením městských firem za vlády předchozího vedení. Specialisté z EY provedli forenzní audit a poskytli vedení města komplexní a ucelenou zprávu o stavu hospodaření vybraných společností. Nové vedení se pak lépe rozhodlo, jaké další kroky jsou v nejlepším zájmu města.Chcete se s nimi setkat osobně? Přijďte na některý z workshopů:
25. 11. – Workshop IT poradenství nanečisto
1. 12. – Workshop zvyšování výkonnosti nanečisto (performance improvement)
3. 12. – Workshop ACCA nanečisto
8. 12. – Workshop Assessment Center nanečisto
Více informací o workshopech naleznete na www.ey.com/CZ/cs/Careers/Students.
Zajišťují férovost v jednání s klientem
Čeští EY spolupracují se svými americkými kolegy také na projektech, jejichž hlavním posláním je hlídat (a případně i sankcionovat) nečisté a nefér praktiky finančních institucí vůči klientům. Ať už se jedná o cenovou politiku, schvalovací proces úvěrů nebo o služby zákazníkům obecně, nikdo při nich nesmí být diskriminován, ani z hlediska věku, ani z hlediska rasy. Konzultanti z české EY tak ve své podstatě pomáhají dělat svět spravedlivější.