Konference podpoří začínající podnikatele, aby uspěli v zahraničí

Konference podpoří začínající podnikatele, aby uspěli v zahraničí

20. listopadu 2013 se v Národní technické knihovně v Praze-Dejvicích uskuteční konference s názvem Go Global!, jejímž cílem je pomoci začínajícím firmám k expanzi na zahraniční trhy. Podnikatelé se dozvědí, jaké instituce mohou žádat o podporu a co fungovalo u firem, které úspěšně rozšířily svou činnost do Evropy, Asie, na Blízký východ nebo do Kanady a USA. Zájemci se mohou registrovat na www.inovacentrum.cvut.cz.

Vstup na globální trhy může rapidně akcelerovat růst firmy či naopak způsobit rozptýlení jejích hlavních zájmů. Existují však “best practices” a ty mohou při směřování cílů firmy velice pomoci. Ve svém příspěvku na konferenci Go Global bych se rád s publikem podělil o naše “lessons learned“ z internacionalizace projektů firmy ImageMetry v různých fázích jejich životního cyklu, kdy jsme využili  validované i nevalidovné business modely“, říká Babak Mahdian, společník ve firmě Imagemetry s.r.o, jejíž software pro rozpoznávání zfalšovaných fotografií ocenil v roce 2011 i starosta New Yorku Michael Bloomberg.

Kromě Babaka Mahdiana na konferenci vystoupí například Henning Grossmann, ředitel Technoparku Zurich, největšího švýcarského inkubátoru pro začínající firmy otevřeného i klientům ze zahraničí. Patrik Przyhoda z pražské právní kanceláře CMS upozorní účastníky na zvláštnosti právní struktury firmy nezbytné pro její úspěch v zahraničí. Dále vystoupí například Viktor Kustein z institutu GrowJOB, Robert Gnauck, zakladatel německého start-upu pro využití obnovitelných zdrojů v domácnostech spotřebitelů, Dana Horská, analytička ze Silicon Venture Oasis a další. Jana Chvalkovská, členka skupiny NERV, nastíní prognózu vývoje a rizika při internacionalizaci start-upů. Moderovat bude Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a obchodu ČR.

Zájemci se mohou registrovat na www.inovacentrum.cvut.cz.

Účast po předchozí registraci je bezplatná.

Konferenci Go Global! pořádá Inovacentrum ČVUT v rámci iniciativy Global Entrepreneurship Week, které se letos poprvé zúčastní i Česká republika. Spolupořadatelem je projekt i.e.SMART na podporu malých a středních podniků ve středoevropském regionu. Hlavním partnerem konference je společnost IBM, dalšími partnery jsou společnosti EY, Microsoft, Česká spořitelna a SCTT (SwissCzech Technology Transfer).

Inovacentrum ČVUT

Inovacentrum ČVUT je nefakultní součástí Českého vysokého učení technického a slouží jako centrála pro zprostředkování spolupráce mezi firmami a vědeckovýzkumnými pracovníky na univerzitě. Inovacentrum vzniklo v roce 2010 sloučením dvou svých předchůdců, Centra pro spolupráci s průmyslem Fakulty elektrotechnické a Technologického a inovačního centra ČVUT. Pod správu Inovacentra patří také podnikatelský inkubátor ČVUT InovaJET. V roce 2012 realizovalo Inovacentrum 25 projektů spolupráce s průmyslem v celkové hodnotě přes 8,5 milionu korun, uspořádalo 12 seminářů pro odborné pracovníky, uspořádalo 4 diskuze u kulatého stolu mezi zástupci univerzity a průmyslu, podpořilo 28 začínajících firem v inkubátoru InovaJET a vydalo 2 profilové časopisy

i.e.SMART (Innovation and Entrepreneurship SMART) je projekt v rámci programu CENTRAL EUROPE určený na podporu rozvoje nové generace podniků. Těmi jsou malé společnosti zaměřené na výzkum, vývoj a marketing nových produktů vytvořených podle nejnovějšího světového přístupu k inovacím a podnikatelství – tzv. Transformative Business Approach. Tento přístup pomáhá lidem využít veškerý svůj lidský potenciál k transformaci svých nápadů do výrobků šetrných k životnímu prostředí, sociálně spravedlivých, cenově dostupných a slučitelných se životem běžných občanů v Evropě a ve světě.

Foto: Studenta

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější