Vodafone Student
U většiny operátorů je využití studentských výhod limitováno věkem. U Vodafonu musíte splnit podmínku stáří 15 – 26 let. Pokud se pohybujete v tomto limitu, můžete využít nabídku Vodafone Student. Ta vám nabízí buď o polovinu levnější internet oproti standardním tarifům (Student Online) nebo kredit navíc k vašemu základnímu tarifu (Student Extra).
Vodafone nabízí nejrůznější tarify lišící se paušální měsíční částkou a cenou za jednotlivé provolané minuty a SMS. Pokud si nějaký tarif vyberete a rozhodnete se zužitkovat svoje studium, připlatíte si k základní částce vybraného tarifu 150 Kč navíc a váš kredit se zvedne o 300 Kč. Obě služby – Online i Extra – můžete kombinovat nebo využívat samostatně.
Velmi příjemný je také systém započítávání provolaného času – po první provolané minutě vám Vodafone účtuje hovor po vteřinách. Seberte svoje potvrzení o studiu a utíkejte do kamenné prodejny Vodafonu – tarif vám bude platit po celých 12 měsíců od aktivace.
O2 [:kůl:]
I u O2 stačí potvrzení o studiu a věk od šesti do šestadvaceti, smlouvu pak uzavíráte na dva roky. Na rozdíl od Vodafone nabízí O2svým mladým uživatelům přímo studentský tarif O2 [:kůl:], který vás bude stát 250 korun na měsíc.
V rámci tarifu získáte 60 volných minut, které když nevyčerpáte, můžete si je převést na další měsíc. SMSky na mobily v síti O2 budete mít kompletně zadarmo a SMS do ostatních sítí vás přijdou na 1,60 Kč za kus. MMS budete mít taktéž velmi levné – za jednu dáte 5,90 Kč. Specialitou O2 je videovolání za 1 korunu za minutu.
Náš „modrý“ operátor navíc nabízí několik užitečných služeb – na dva měsíce můžete studentský tarif vyzkoušet, pokud vám nebude vyhovovat, můžete ho změnit nebo vypovědět. Pokud si tarif objednáte a koupíte přes internet, získáte bonus v podobě 50 volných SMS do všech sítí každý měsíc po dobu půl roku. A poslední výhoda, kterou objevíte na stránkách O2 Young Zone pro mladé, je 300 volných SMS kamkoli, pokud si aktivujete tarif do konce března.
T-mobile pro mladé
T-mobile zřejmě myslí i na ty, kteří se při studiu zasekli nebo vůbec nestudují. K aktivaci tarifu stačí, když jste ještě nedosáhli sedmadvaceti let. Jste-li mladí a neklidní, což se projevuje častým voláním a smskováním, můžete se vybrat ze dvou tarifů – Bav se a Bav se s Mých5, což je vůbec nejlevnější tarif pro mladé. Za druhý ze jmenovaných zaplatíte za měsíc jen 99 korun.
V čem tarif spočívá? Na pět vybraných čísel, ať už patří do jakékoli sítě, můžete posílat SMS zcela zdarma a máte také levnější volání. Druhý paušál – Bav se – vás přijde na 228 Kč za měsíc a zaručuje vám 50 volných minut a 100 volných SMS do jakékoli sítě, k dobru máte i tři MMS úplně gratis. Oba dva tarify pak nabízí speciální službu, takzvané tarifní prázdniny, kdy můžete až na 12 týdnů deaktivovat svojí SIM kartu a po celou dobu neplatit měsíční paušál. To pokud byste chtěli cestovat. Pokud chcete třeba nakupovat, T-mobile vám k tarifům pro mladé nabízí také výhodné pořízení slevové karty Alive.
Jestliže si tarify aktivujete přes internet (a můžete je i beztrestně kombinovat), získáte na půl roku 20 procentní slevu ze základních částek měsíčních paušálů. A pokud smlouvu s operátorem uzavřete na dva roky, můžete si za zvýhodněnou cenu vybrat nový mobil.
Čeští mobilní operátoři, jak je vidět, myslí na svoje mladé ovečky. Vy ovšem netvoříte žádné studentské stádo a můžete si vybrat, jaká nabídka vyhovuje vašim potřebám nejvíc. Pokud jste se v některém z nabízených tarifů shlédli, nic vám nebrání změnit v okamžiku operátora. V Česku už totiž nemusíte měnit své telefonní číslo. Takže – který tarif vám přijde nejvýhodnější?
Eva Samšuková