Skutečným bonbónkem bude unikátní výstava Ejzenštejn v Guanajuatu (Kresby k připravovanému filmu), která představí kolekci režisérových kreseb a črt pořízených během práce na velkém multimediálním projektu s názvem Greenaway o Ejzenštejnovi, jenž bude obsahovat 2 celovečerní filmy a 100 krátkých multimediálních filmů.
Celovečerní film Ejzenštejn v Guanajuatu je právě v post-produkci v Amsterdamu a bude mít premiéru začátkem roku 2015. Přibližuje dny, které slavný ruský režisér Sergej M. Ejzenštejn v roce 1930 prožil v Guanajuatu, když v Mexiku připravoval hraný dokument Ať žije Mexiko! Pobyt v Mexiku byl pro Ejzenštejna v mnoha ohledech klíčový, provázely jej silné emocionální zážitky. Po vzoru Ejzenštejnova předchozího sovětského opusu Říjen, jenž je na Západě uváděn pod názvem Deset dní, které otřásly světem, by se film Ejzenštejn v Guanajuatu mohl jmenovat Deset dní, které otřásly Ejzenštejnem. Padesát kreseb Petera Greenawaye, prezentovaných na výstavě Ejzenštejn v Guanajuatu, mimo jiné odráží oběma režisérům společnou fascinaci předkolumbovskými keramickými figurkami, reflektujícími tematiku sexu a smrti.
Po loňské úspěšné premiéře na Letní filmové škole nebude kromě klasických programových sekcí chybět ani Studentský maraton 2014 – přehlídka pořádaná ve spolupráci s Českou televizí a zaměřená na krátkometrážní tvorbu vysokých a středních filmových škol v oblasti animované, hrané i dokumentární. Přímý přenos maratonu z Masarykova náměstí se rozběhne 26. 7. ve 22 hod. na ČT 2 a skončí následující den dvě hodiny po půlnoci. Projekci celkem 23 snímků mladých talentů z celé republiky proloží živé vstupy, ve kterých významní hosté Letní filmové školy a České televize bezprostředně pohovoří o svých studentských letech i tvorbě.