8 sociálních sítí, na kterých zatím nejste závislí (ale brzy budete)

8 sociálních sítí, na kterých zatím nejste závislí (ale brzy budete)

Facebook ani Twitter asi není potřeba představovat. Tato sociální média používá dnes každý. Kdo se nemá kam nalogovat, jako by nežil. Existují však další sociální sítě, které nejsou tolik známé, ale jsou zajímavé a většinou jsou něčím specifické. Nebudete na nich tedy tolik zahlceni informacemi jako na jejich slavnějších předcích. U většiny je navíc snadná registrace, do některých se dokonce dá přihlásit i přes váš Twitter nebo Facebook účet.

Quora

Síť založená na odpovědích a otázkách. Uživatelé se mohou zařadit do skupin podle svých zájmů. Vyberete si zájem, osobu či jakékoliv téma, které vás zajímá, a zapojíte se do něj. Jakoukoliv otázku, která vás okolo tématu napadne, pak pokládáte ostatním uživatelům, kteří sledují stejné téma, a při troše štěstí vám rychle někdo odpoví. Ale pozor: než se budete ptát, jak se nejrychleji zbavit kocoviny, musíte vědět, že můžete pokládat také otevřené otázky, které pak uvidí třeba vaši přátelé z Facebooku. To platí pro ty, kteří se ještě nepoučili a přátelí se se svými nadřízenými.

deviantArt

Tato stránka slouží všem nadaným lidem. Je jedno, v čem vynikáte. Ať už hezky kreslíte, nebo třeba žonglujete, svoje umění zde můžete probrat s dalšími lidmi, kteří se tomuto koníčku také věnují. Můžete se učit od ostatních a posunout tak svoje dovednosti na vyšší level.

myHeritage

Rodinná síť, která umožňuje všem rodinám vytvořit si stránku s rodokmenem, ale také sdílet fotky, videa a zážitky. Je to ideální např. pro rodiny, které žijí roztroušeně po celém světě. I vám by se to možná mohlo líbit: pokud odjedete někam na Erasmus, je přeci lepší rodičům ukazovat fotky, které chcete, aby viděli, než abyste jim museli na vyžádání zakládat účet na Facebooku a sdílet s nimi i to, co nechcete. Takhle je neodpálkujete, jen přesměrujete jinam.

RebelMouse

Tato stránka se bude líbit hlavně kreativním lidem. Podporuje totiž všechny spisovatele, umělce či třeba zpěváky a snaží se, aby si získali větší publikum.

43Things

Médium podporující ambiciózní lidi. Po vytvoření účtu na 43Things si stanovíte cíl, kterého chcete dosáhnout. Např. pokud chcete zhubnout, napíšete to na stránku, která vám vzápětí pošle seznam lidí, kteří se snaží dosáhnout stejného cíle. S nimi potom můžete diskutovat o tom, jak nejlépe dosáhnout dobrých výsledků.  A když už v tom reálném životě nikdo např. nechce hubnout s vámi,  alespoň na internetu máte pocit, že v tom nejste sami. Což je důležité.

CrunchyRoll

CrunchyRoll se bude líbit všem příznivcům japonské kultury: sdílí se na ní totiž vše ohledně anime, manga, různé show a další z této oblasti.

DailyStrength

Ať vás trápí cokoliv - zlomené srdce nebo bolavý zub, na tomto webu si můžete postěžovat a vždy se najde někdo, kdo vás utěší. Na síti se ale samozřejmě řeší i závažnější témata, co se týče zdraví, ale také např. úspěchů a neúspěchů v životě. Je to taková virtuální stránka anonymních podpůrných skupin.

MeetUp

Tato stránka pomáhá sdružovat různé skupiny. Lidé, kteří účet používají, si zde najdou další osoby s podobnými koníčky, a poté přes stránku organizují různá offline setkání. Je to dobrý způsob, jak si najít nové přátele, kteří jsou na stejné vlně, jako vy. Na MeetUp je nyní přes 2 000 skupin.

A jen tak pro zajímavost: jaké sociální skupiny jsou oblíbené v jiných státech?

MillatFacebook – sociální síť pro muslimy. Nejdříve běžela jen v Pákistánu, dnes ji však využívají komunity v Arabských státech.

Ibibo – indická sociální síť

Kaixin001 – populární čínská sociální síť

StudiVZ – největší sociální síť v Německu

Cyworld – populární a společensky významná stránka pro obyvatele jižní Koreji

Text: Míša Bůnová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější