7 aplikací, které patří do mobilu každého studenta

7 aplikací, které patří do mobilu každého studenta

Chytré telefony by nám měly usnadňovat práci a komunikaci. Díky přístupu k internetu a sociálním sítím však často způsobují, že s nimi neefektivně trávíme víc času, než je třeba. Existují ale i užitečné aplikace, které nám studentům pomáhají od nešvarů, upevňují naši pracovní morálku a usnadňují život vysokoškoláka.

1) Wallet

Znáte ten pocit, když máte v pondělí v peněžence obnos, který by měl vystačit na celý týden a už v jeho polovině říkají „vaše“ bankovky pane někomu úplně jinému? Nemáte tušení, jak se to stalo? Vždyť to byl jen jeden oběd v restauraci, pár rohlíků k snídani a pivo, dvě, tři…  Díky aplikaci Wallet si můžete podrobně evidovat nejen své výdaje, ale také příjmy a to jak ve své peněžence, tak i na kreditních kartách. Sledováním svého rozpočtu zjistíte, kam se vaše peníze tak záhadně ztrácí.

Dostupný pro Android. iOS nabízí aplikaci Wally, WP pak Money Wallet.

2) Evernote

Někdy musíte udělat tolik aktivit, že cítíte, jak vám to množství přerůstá přes hlavu. Sepsat si vše na papírek je fajn do doby, kdy víte, kde jste ho nechali. A protože mobil z ruky už téměř neodkládáme, je to ideální přístroj pro zaznamenávání našich povinností. Populární aplikace Evernote umožňuje sepisovat poznámky, úkoly, vkládat obrázky nebo přímo části webových stránek. Všechny poznámky jsou automaticky vkládány do cloudu, čili máte svůj „zápisník“ dostupný z téměř jakéhokoliv zařízení.

Dostupný pro Android, iOS a WP.

3) Wifič

Zapnout si wifi ve škole nebo v kavárně není problém. Když ji ale nutně potřebujete cestou městem, je to horší. Co možná největšího pokrytí se snaží dosáhnout aplikace Wifič, která mapuje a shromažďuje bezplatný přístup k Internetu i od běžných lidí a domácností, kteří chtějí svou síť veřejně sdílet. Dnes už se s touto aplikací připojíte k 11 tisícům sítí. Velmi užitečný nástroj, který se ne nadarmo stal v loňském roce jednou z nejstahovanějších aplikací na App Store.

Dostupné pro Android, iOS, připravuje se také pro WP.

4) Slovník

Offline slovník v chytrém telefonu je téměř základ. Nic neváží a nejedenkrát vám pomůže v situacích, kdy to nejmíň čekáte. Tyto slovíčky přeplněné aplikace nabízí Android, iOS i WP a to v různých jazykových variacích. Některé přehrávají výslovnost, pyšní se rozsáhlou a odbornou slovní zásobou nebo umožňují do slovníku nové výrazy přidávat.

5) Sleep Cycle alarm clock

Kdy naposledy jste vypínali budík odpočatí a připravení do nového dne? Pravděpodobně je tomu už nějaká doba. Aplikace Sleep Cycle alarm clock je inteligentní budík, který přesně ví, kdy je nejvhodnější vás vzbudit. Mobilní telefon monitoruje, jak se během spánku hýbete. Pokud hodně, nacházíte se již v lehkém snění a to je ideální okamžik pro vstávání. Aplikace je sice zpoplatněna částkou 42 Kč, ale znamená-li to snazší vstávání bez opuchlých očí a nepříjemné nálady, jedná se o dobrou investici.

Dostupné pro Android a iOS.

6) 7 Minute Workout

Od vysedávání na přednáškách, u počítače nebo v autobuse to chce občas pauzu, ideálně v podobě pohybu. Pokud ale nemáte čas a peníze na návštěvu posilovny, zacvičte si 7 minut v pokoji na koleji. Jediné co mimo aplikaci 7 Minute Workout budete potřebovat je židle, zeď a vaše tělo. Jednoduché cviky, které za krátkou dobu protáhnou celé vaše svalstvo tak, že to pocítíte!

Dostupné pro Android, iOS, WP.

7) Alarmy (Sleep If U Can)

Kolikrát ráno přeřídíte budík předtím, než skutečně vstanete? Aplikace Alarmy už to nedovolí udělat nikomu. Abyste budík umlčeli, musíte vstát a vyfotit obrázek, který jste si předešlý den určili. Dokud si tedy na svůj mobilní telefon neuděláte obrázek například vany, dřezu nebo odpadkového koše, otravný zvuk neutichne. Možná morbidní, ale rozhodně funkční nástroj, jak vyhnat z postele i ty největší lenochy.

Dostupné pro Android a iOS.

Text: Klára Ludvíková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější